
Створити приватність і звукоізоляцію та розділити кімнати неможливо без міжкімнатних дверей. Вони зберігають тепло, зонують простір і доповнюють стиль домівки. Як вибрати і де купити двері міжкімнатні, які виконують всі функції і слугують багато років? Про це поговоримо у статті.
Різновиди міжкімнатних дверей за конструкцією
Якщо ви шукаєте якісні міжкімнатні двері, але не хочете переплачувати, варто розуміти різницю між конструкціями. Чим відрізняються шпоновані двері від щитових? Які кращі: фільончасні чи збірні двері?
- Шпоновані двері виготовляються із дерев'яного каркасу, який зовні обклеєний тонкими пластинками деревини - шпоном. Основа також може бути виготовлена із ДСП-плити. Шпоновані міжкімнатні двері виглядають масивними і відрізняються високою міцністю. Це екологічно чистий варіант, який підходить навіть для дитячих кімнат. Шпон імітує різні породи дерева і має гарний вигляд. Недоліки: шпоновані двері не підходять для кімнат із підвищеною вологістю. Високі температури і пара можуть деформувати поверхню.
- Щитові двері відрізняються простою конструкцією – дерев'яний каркас, заповнений різними легкими ізоляційними матеріалами. Зовні щитові двері обшиваються плитами МДФ, тому їх легко декорувати. Відрізняються невеликою вагою, стабільністю конструкції, міцністю та доступною ціною.
- Фільончасті двері складаються з окремих елементів – фільонок, які вставляються в дерев'яний каркас. Фільонки - це дрібні дерев’яні дощечки, які з'єднуються методом шип-паз і вставляються в дверну раму. Тафльовані двері мають складну структуру та оригінальний дизайн. Виглядають респектабельно, тому часто використовуються в класичних інтер'єрах. Мають відмінну звуко- і теплоізоляцію, підходять для різних кімнат.
- Збірні двері складаються з металевого каркаса і наповнення з МДФ, скла або пластику. Мають різноманітний дизайн та широкий діапазон цін, який залежить від матеріалів виготовлення. Вони відрізняються міцністю, красою та довговічністю. Недоліки: звукоізоляція збірних дверей не найкраща.
Покриття міжкімнатних дверей: переваги та недоліки
Окрім матеріалу виготовлення, важливим фактором при виборі дверей є їх покриття. Це поверхня з якою ми контактуємо щодня і яка впливає на вигляд, зносостійкість та довговічність міжкімнатних дверей.
Двері МДФ з покриттям екошпон
Екошпон – це штучний матеріал, який імітує текстуру та колір натурального дерева. Матеріал виготовляється із дрібних частинок деревини, які склеєні за допомогою силікону. Головна перевага покриття - це висока стійкість до вологи. Тому двері підходять для ванних кімнат. Сучасні міжкімнатні двері мають привабливий зовнішній вигляд, стійкість до вологи та механічних пошкоджень, а також доступну ціну.
Двері з ПВХ покриттям
Полівінілхлорид (ПВХ) – це синтетичний матеріал, який відрізняється вологостійкістю, міцністю та довговічністю. Двері з покриттям ПВХ ідеально підходять для ванних кімнат та кухонь, де панує підвищена вологість. Вони легко миються та не потребують особливого догляду.
Двері МДФ покриті лаком/фарбою
Двері міжкімнатні дерев'яні з лакофарбовим покриттям – це вічна класика. Покриття може бути матовим та глянцевим, прозорим або кольоровим. Лакофарбове покриття підкреслює природну красу дерева, захищає його від вологи та механічних пошкоджень.
Типи відкривання дверей: який обрати?
Не варто забувати про різні способи відкривання дверей. Ця характеристика залежить від площі приміщення, його планування та особистих пріоритетів.
- Класичні розпашні двері - найпоширеніший варіант, який передбачає відкривання дверей в одну сторону. Розпашні двері можуть бути одно- або двостулковими. Вони забезпечують хорошу звукоізоляцію та зберігають тепло. Підходять на всі випадки життя.
- Розсувні двері краще купити для невеликих приміщень, де потрібно заощадити простір. Розсувні міжкімнатні двері рухаються вздовж стіни або ховаються в спеціальний короб. Вони можуть бути одно- або двостулковими.
Що таке приховані двері: переваги та недоліки
Двері прихованого монтажу встановлюються врівень зі стіною та не мають видимих елементів кріплення. Приховані двері створюють ефект єдиного простору та виглядають дуже стильно. Вони можуть бути розпашними або розсувними.
Переваги | Недоліки |
Не займають багато місця при відкриванні й візуально “полегшують” дизайн оселі | Установка прихованих дверей потребує професійних навичок та спеціального обладнання. |
Створюють ефект єдиного простору та виглядають дуже стильно та сучасно. | Приховані двері, як правило, коштують дорожче за звичайні. |
Це оригінальне рішення, яке підкреслить ваш смак та індивідуальність. | Конструкція прихованих дверей має деякі обмеження щодо дизайну та розмірів. |
Встановлювати міжкімнатні двері рекомендується після проведення малярних робіт та поклейки шпалер. Щоб не зіпсувати поверхню і настрій, рекомендуємо довірити встановлення дверей професіоналам.
Купити міжкімнатні двері недорого завжди можна на нашому сайті.