Що ми знаємо про Прованс? Це популярний стиль інтер’єру, який втілює затишок французької провінції й дух аристократії. Як ці 2 протилежні риси могли поєднатися в одному дизайні? Про це розповідає історія зародження стилю Прованс.
Французький кантрі з’явився у 17 столітті. В той час буржуазія почала активно заселяти південні регіони Франції. Заможні сім’ї прагнули усамітнення та єднання із природою. Почали облаштовувати свої будинки, комбінуючи сільські мотиви й міський комфорт.
В 19 столітті Прованс стрімко масштабувався і набув шаленої популярності. Стиль увібрав в себе характерні кольори регіону: лавандові поля, оливкові гаї, сонячні промені.
Після Другої світової війни Прованс пережив друге відродження. Бюджетний, затишний і гармонійний дизайн інтер’єру запанував в міських квартирах й сільських будинках 20 століття. Став символом спокою, затишку і єднання з традиціями.
Чим особлива кухня в стилі Прованс?
Швидкоплинність модних тенденцій вже кілька століть поспіль оминає французький дизайн житла. Він однаково актуальний для квартир в багатоповерхівках із маленькими кухнями і для великих заміських будинків із відкритим плануванням.
Кухня Прованс: яка вона?
- Світла, сонячна і дуже гармонійна. Кожна деталь інтер’єру доповнює іншу, створюючи збалансовану й спокійну атмосферу.
- Природність, органіка і простота. Всі матеріали для виготовлення кухні, обіднього столу, стільців створені самою природою: дерев’яні поверхні, кам’яні стільниці, натуральні тканини.
- Приємна колористика. Оливковий, лавандовий, блакитний, м’ятний - м’які відтінки заспокоюють і дарують гарний настрій.
- Рослинні мотиви на шпалерах, керамічній плитці, скатертинах, шторах створюють романтику вдома.
- Антикварні та штучно зістарені меблі символізують зв’язок із традиціями.
- Елементи ручної роботи (розписаний посуд, фігурні різьблення, вишивка) додають етнічності й самобутності.
Кухні Прованс: як оформити стелю, підлогу та стіни?
Для оформлення підійдуть всі природні кольори:
- білий, бежевий, кремовий
- оливковий, фісташковий, хакі
- лавандовий, блакитний
- жовтий, охровий.
Стеля. Біла фарба і все готово. Прованс тяжіє до легкості та простоти, тому кращого рішення за білий колір просто не знайти. А якщо ви власник будинку з історією, де є балки на стелі, вважайте, що вам пощастило. Балки фарбуємо (або лакуємо) в колір натурального дерева, а фон лишаємо білим. “Вау-ефект” від такої стелі гарантовано.
Стіни. Довіртеся польоту фантазії в декоруванні стін. Французький дизайн передбачає декоративну штукатурку в мрійливих кольорах, кахель із сільськими мотивами, шпалери на стіни із дрібними квітами. Всі три варіанти можна сміливо поєднувати на одній кухні: робоча зона - кахель, над ним - штукатурка, протилежна стіна - шпалери.
Підлога. Сучасний варіант - ламінат, оригінальний варіант - дерев’яне лаковане покриття. Ще одна ідея - покласти на підлогу велику плитку з імітацією каменю. Головна вимога - світлі відтінки і висока практичність. Адже кухня - це місце де літає жир, бризки води і бруд. Тому, покриття підлоги має легко митися і маскувати плями.
Як вибрати меблі на кухню?
Що нам потрібно? Кухонний гарнітур, обідній стіл, стільці. Почнемо із першого.
Якщо ви подивитесь на кухні Прованс фото, перед вами відкривається палітра свіжих кольорів, збалансованих форм і романтичних деталей. Фасади такої кухні мають приємний відтінок і ледь помітне декорування. Часто на дверцятах присутнє фігурне різьблення та фрезерування. Верхні ящики гарнітура мають прозоре скло, нижні - цікаві ручки. Дизайн кухні в стилі Прованс має бути ергономічним. Адже головне призначення гарнітура - зберігання кухонного приладдя та створення зручного місця для приготування їжі. Зверніть увагу на місткість, варіанти секцій, плавність відкривання ящиків, міцність конструкції.
Стіл Прованс зазвичай світлий, плавний, округлий. Ідеально підійде білий розкладний стіл овальної форми. Квадратні та прямокутні моделі використовуються рідше.
Кухонні стільці із високими спинками і м’якою оббивкою - чудове доповнення обіднього столу. Зверніть увагу на класичні моделі, які гарно доповнюють загальну концепцію кухонної кімнати.
Кілька порад від дизайнерів
- Відмовтесь від блискучих, глянцевих і хромованих поверхонь.
- Використовуйте теплі природні матеріали.
- Додайте меблі з ефектом старовини.
- Не забувайте про яскраве освітлення.
- Акцентуйтесь на деталях: штори, скатертини, тюль, декоративні подушки.
Кухня в стилі Прованс, оформлена власноруч, принесе години задоволення від творчого процесу!