Кошик порожній
Але це легко виправити
Замовити дзвінок
TABURETKA™
Статті

Напрямні для ящиків: роликові або телескопічні?

Напрямні для ящиків: роликові або телескопічні?

Всі пам'ятають шафи радянських часів, в яких ящики постійно випадали або заклинювало при висуненні. Щоб дістати потрібну річ, необхідно було проявити спритність і наполегливість. Конструкція їх була проста, але непрактична і недовговічна. Це були напрямні з пазами з дерева або пластика. Механізм досить швидко зношувався і починав скрипіти, заїдати, при його роботі утворювалася стружка.

Сучасні меблі оснащені більш досконалим пристроєм, яким зручно користуватися, служить він довгий термін і не видає скрипу. Існує два основних типи конструкції для висунення ящиків: роликові й телескопічні. Щоб розуміти, який краще, слід розібратися в їх будові і відмінності.

Роликові напрямні для ящиків

Цей механізм прийшов на зміну старим напрямним з пазами. Він складається з двох металевих планок. Перша кріпиться до внутрішньої стінки меблів, а друга - до ящика. В кінці кожної планки розташований ролик. Він може рухатися через жолоб. Планки з'єднані так, щоб ролик першої рухався по жолобку другого, а ролик другий - по жолобку першого. Коли ящик висувається до упору, ролики зустрічаються. У закритому положенні ящика, вони знаходяться на максимальній відстані.

Перевага такого пристрою полягає в його простоті і надійності. У ньому лише два рухомих елемента, які легко замінити в разі поломки самостійно. Конструкція швидко розбирається. Слід максимально висунути ящик і трохи підвісити його задню частину. Ролик легко вискочить з жолобка. Зібрати механізм також просто - треба виставити ролик в жолобок. Роликові напрямні для висувних ящиків мають доступну вартість, що впливає на загальну вартість меблів.

Телескопічні направляючі для ящиків

Більш сучасним пристроєм напрямних є телескопічний. Його не можна розібрати. Являє собою дві вставлених один в одного планки. Планки мають форму жолоба. Усередині механізму знаходяться з'єднані між собою кульки. Виходить щось на зразок підшипника. За рахунок кульок конструкція може розсуватися за принципом телескопа. Звідси і її назва. Через кульки такий елемент ще називають «кулькові напрямні».

Як і роликові, кулькові направляючі для висувних ящиків кріпляться однією стороною до корпусу меблів, а інший - до ящика або полиці. Цей пристрій відрізняється підвищеною надійністю. Його встановлюють там, де важливо, щоб ящик не випав випадково або для виробів, де будуть зберігається важкі предмети.

Висувні телескопічні напрямні застраховані від перекосів, через нерозбірні конструкції. Тобто розібрати її зможе лише майстер. Своїми силами зробити це буде складно, та й не потрібно, щоб уникнути неприємних ситуацій. Це робить пристрій більш довговічним, адже завдяки його закритості, він набагато менше забруднюється. Ще одна перевага перед роликовим механізмом полягає в тому, що напрямні для ящиків кулькові дозволяють висунути ящик повністю. Ролики ж трохи крадуть простір.

Виробники все більше і більше використовують кульковий механізм. Зараз телескопічну конструкцію напрямних можна зустріти практично на будь-яких меблях: великий і дрібний. Це може бути простора шафа або невелика тумба приліжкова і комод.

Можна сміливо сказати, що телескопічні направляючі є більш досконалим пристроєм, ніж роликові. Хоча останні мають свої плюси. При виборі меблів слід керуватися власними можливостями і перевагами.

Наш інтернет-магазин працює з перевіреними постачальниками, які використовують у виробництві фурнітуру високої якості. Наша продукція прослужить Вам довгі роки!

З Taburetka.ua Ваш будинок стане стильним і комфортним!


Стаття опублікована 10 місяців тому
063 766 32 22
098 556 33 34
050 805 77 85
044 222 88 50
Подзвонити нам
Подзвоніть мені