Як правильно вибрати ідеальний матрац?

Ні для кого не секрет, що зручний і якісний матрац є запорукою гарного сну, а значить і міцного здоров'я. Як знайти та купити матрац, поговоримо сьогодні.

Параметри вибору

Жорсткість. Існує три варіанти – жорсткі, середні, м'які. Тут вибір слід робити, з урахуванням ваги. Чим вона вища, тим жорсткіше слід вибирати матрац. Наприклад, вироби із середньою жорсткістю можна назвати універсальними. Їх часто використовують у готелях. М'які – підходять для «легких» людей, тобто тих, хто має вагу невелику. Матраци бувають із різними зонами жорсткості. Вони оснащуються незалежними пружинами, мають ортопедичний ефект. Є моделі на дві сторони з різним ступенем жорсткості. Який матрац купити за твердістю? На це питання неможливо дати чіткої відповіді. Вибирати потрібно, виходячи зі своїх переваг та анатомічних особливостей організму. Головне – щоб вам було комфортно та зручно спати.


Конструкція. Усі матраци ділять на три основні види: із залежним блоком пружин, із незалежним, безпружинні.


Моделі із залежним блоком (Боннель) – єдина конструкція зі сталі, пружини в якій з'єднуються особливим чином. Вирізняються високим ступенем надійності, пружності, здатні витримати підвищені навантаження. При цьому ціна на них невисока. Їх не можна віднести до категорії ортопедичний матрац, так вони досить швидко вдавлюються під впливом ваги, не мають високої зносостійкості.


Вироби з незалежними пружинами зроблені особливим чином так, що кожна пружинка розташовується в окремому чохлі і не пов'язана з іншими. Пружини в такому матраці розташовані у вигляді бджолиних сот. Така будова дозволяє ідеально підлаштуватися під статуру людини. Це ортопедичний вид. Єдиним мінусом виробу є його ціна, вона є досить високою.


Безпружинний- матрац, який виконаний у вигляді єдиного блоку. Виготовляються з таких матеріалів: латекс, кокос, ортопена, сизаль та інші. Такі вироби не скриплять, не можуть накопичувати статичну електрику, їх легко перевозити у скрученому вигляді. Однак придбання такого матраца пов'язане з певним ризиком, оскільки перевірити вигляд наповнювача до покупки неможливо.


Розмір матраца. Зазвичай випускаються у стандартних розмірах. Вибирати слід з урахуванням параметрів вашого ліжка. Ширина може змінюватись від 80 см і до 200, а довжина – 190-200 см. На двоспальне ліжко рекомендується вибирати матрац – не менше 180 см.


Наявність чохла. Чохол – виріб, який рятує від забруднення, не дозволяє вбирати запахи та подовжує термін служби. Може бути знімним або незнімним. Перший варіант – зручніше, тому що його легко зняти та випрати. Чохол може бути виготовлений із синтетичної тканини, бавовни або змішаних матеріалів.

Кому слід обрати матрац з ортопедичними властивостями?

Рекомендований тим людям, які мають якісь хвороби опорно-рухової системи чи травми. Ідеальний для корекції постави при сколіозі. Ортопедичний ефект у таких моделях досягається за рахунок того, що матрац прогинається під вагою тіла рівномірно, підтримується природне положення хребта, тому розслаблюються м'язи. У складі такого виробу зазвичай кілька шарів наповнювача, що гарантує добрий ефект.


Правила вибору

  • Не заощаджуйте. Гарний виріб не може коштувати дешево.
  • Правильно підібрана жорсткість. Чим більша вага, тим більша жорсткість.
  • Орієнтуйтесь моделі із незалежними пружинами. Їх термін служби зазвичай довше.
  • Якщо купуєте матрац із наповнювачем, враховуйте його якість.
  • Вибирайте з урахуванням розмірів ліжка.
  • Краще модель зі знімним чохлом.

Якщо ви шукайте, де купити матрац на ліжко, то в інтернет-магазині «Табуретка» на вас чекає великий вибір моделей. Ціни доступні.


Стаття опублікована 2 місяці тому
Зв'яжіться з нами
Зв'яжіться з нами
telegram viber