Чи можна створити дорогий інтер’єр за адекватні кошти? Цим питанням хоча б раз задавався кожен, хто планує ремонт. Всім подобаються розкішні дизайни із обкладинки глянцю або з Instagram зірок, але мало хто здогадується, що облаштувати квартиру по-справжньому круто можна не за всі гроші світу. Пропонуємо кілька цікавих лайфхаків для реалізації нашого задуму.
Експерименти з кольором
Ви коли-небудь звертали увагу на те, як колір кімнати впливає на сприйняття всього, що в ній знаходиться? Авжеж, це складно не помітити. Яскраві й насичені відтінки піднімають настрій, темні кольори створюють інтимну атмосферу, холодні колірні гами сприяють сконцентрованості, теплі - розслабляють.
Проектуючи інтер’єр житлового простору у 2024 році, радимо дослідити актуальні тренди колористики. Нейтральні відтінки, типу сірого, білого, бежевого найкраще поєднувати із акцентими кольорами - це розбавить монотонність і надасть приміщенню динаміки. Трендові кольори цього року: персиковий, яскравий синій, теракотовий, оливковий, всі винні тони.
Вбудовані меблі
У цьому пункті ви не дізнаєтесь нічого нового, адже вбудовані меблі використовуються десятки років в облаштуванні житлового простору. Така популярність пояснюється кількома важливими перевагами:
- шалена економія місця
- функціональна зручність
- естетична цілісність.
Які меблі доречно замінити вбудованими?
- шафи: це можуть бути шафи-купе або вбудовані гардеробні, розташовані паралельно стін та в нішах;
- кухні: кухонний гарнітур вбудованого типу дозволяє оптимально використовувати обмежену площу приміщення;
- полиці: вдало розташовуються на стіні або в ніші. Вбудовані полиці підходять для зберігання книг, декоративних предметів, посуду;
- столи: вбудовані столи монтуються на стіні і мають розкладний механізм, що заощаджує простір. Вони часто використовуються в кухнях, вітальнях або кабінеті;
- ліжка: ефективно використовують місце у спальні. Вбудовані ліжка мають механізм трансформації, що дозволяє складати їх у спеціальну нішу.
ㅤАкцентні деталіㅤ
Маленькі деталі мають велике значення. Декоративні подушки, килими, картини і світильники надають індивідуальності інтер’єру. Рекомендуємо вибирати оригінальні речі, що привертають максимум уваги. Антикварні предмети, арт-об’єкти, вінтажні меблі, колоритний текстиль - все це істотно змінить загальний вигляд приміщення.
Симетричне меблювання
Симетрія - це гарно. Симетричний інтер’єр виглядає збалансовано і велично. Невеликий журнальний столик і однакові м’які крісла по центру кімнати - найпростіший спосіб урівноважити дизайн вітальні. Рекомендуємо використовувати парні декоративні елементи у кімнаті й розташовувати їх по одній осі. Це надасть приміщенню вишуканого і впорядкованого вигляду.
Дзеркала
Настінні, підлогові, дзеркала із підсвіткою, круглі, квадратні й прямокутні - вибір дзеркал просто величезний. Дзеркало в кімнаті - це чудовий інструмент для створення незвичайних світлових ефектів та глибини в дизайні. Все, що вам потрібно - підібрати форму, розмір і обрамлення, яке органічно доповнить ваш стиль. А якщо стандартні варіанти надто банальні, спробуйте створити дзеркальну стіну або оригінальну композицію власноруч.
Використовувати вищеперелічені поради чи ні? Вирішувати вам. Сміливі експерименти - прямий шлях до створення унікального житлового простору. Тому, застосовуйте свій креатив на повну і облаштуйте по-справжньому дорогий інтер’єр за розумні гроші.