
Як зрозуміти, що настав час розлучитися зі старим диваном і купити новий? Відповідь на це питання розглядаємо у нашій новій статті. Обіцяємо, що буде цікаво!
Чим небезпечний старий диван?
Під затишною оббивкою улюбленого дивана ховається чимало небезпек. І це зовсім не монстри, якими нас лякали в дитинстві.
Пилові кліщі, грибки, бактерії та навіть клопи – все це комфортно мешкає в старих диванах і м’яких кріслах, особливо якщо не чистити їх регулярно. Ці мікроорганізми викликають алергічні реакції, дерматити, захворювання дихальних шляхів, астму, погіршують якість життя. Особливо вразливими до пилових кліщів є діти та люди літнього віку.
Крім того, старі меблі негативно впливають на психологічне самопочуття. Зношені, пошкоджені дивани створюють відчуття безладу та дискомфорту. Такі емоції заважають зосередитися і знижують продуктивність.
За принципами давнього китайського вчення фен-шуй, старі речі накопичують негативну енергетику, яка притягує негаразди в життя.
Як часто потрібно оновлювати дивани і крісла?
Середній термін служби м’яких меблів становить близько 8-10 років. Така рекомендація вказана в паспорті більшості диванів та крісел. Однак, це досить умовний показник, оскільки все залежить від якості матеріалів, інтенсивності використання та догляду.
Як зрозуміти, що варто купити новий диван?
- Ознака #1 - Нерівності поверхні Якщо на дивані з’явилися просідання, ямки або горбики, це свідчить про знос наповнювача. Сидіти та спати на такому дивані буде некомфортно.
- Ознака #2 - Пружини на поверхні Якщо пружини проламують оббивку або відчуваються під час сидіння, це говорить про те, що пружинний блок вийшов з ладу.
- Ознака #3 - Шум під час використання Скрип під час розкладання або сидіння – це сигнал про те, що зношені дерев’яні або металеві елементи каркаса.
- Ознака #4 - Труднощі з розкладанням Якщо розкладний механізм заїдає або не розкладається повністю, диван більше не варто використовувати для сну. В кращому разі він не розкладеться, в гіршому - травмує вас.
- Ознака #5 - Пошкодження оббивки Розриви, плями, потертості на тканині погіршують зовнішній вигляд меблів, а також сприяють проникненню пилу та бруду всередину. Це прямий шлях до розмноження пилових кліщів.
- Ознака #6 - Дефекти основи Тріщини, відколи або інші пошкодження каркаса роблять диван розкладний небезпечним для використання.
Якщо ви виявили хоча б одну із шести ознак, варто задуматись про вибір нових м’яких меблів.
Що робити, якщо покупка нових меблів не на часі?
Чи можна покращити диван-ліжко, не вдаючись до радикальних методів? Так, якщо ваш диван ще не повністю зношений. Є кілька способів продовжити його використання.
- Якщо спальне місце просіло або деформувалось, варто купити матрац на диван. Матрац-топер приховає всі нерівності, створить потрібну жорсткість і потішить відмінним ортопедичним ефектом.
- Якщо диван вигорів, або його подряпав ваш кіт, необхідно замінити оббивку. Такий метод оновить зовнішній вигляд меблів і продовжить використання на кілька років.
- Турбують невеликі пошкодження оббивки? Купіть спеціальні захисні чохли. Вони захистять меблі від забруднень, подряпин та інших пошкоджень.
Як продовжити “життя” м’яких меблів?
Попри те, що середній термін використання диванів становить 8-10 років, ці меблі можуть слугувати значно довше. Належний догляд і обачна експлуатація - ось секрети, які врятують диван. Що саме потрібно робити?
- Регулярне прибирання. Пилососьте диван у вітальні не рідше одного разу на тиждень, особливо якщо у вас є домашні тварини.
- Захист від прямих сонячних променів. Розташуйте диван в спальні так, щоб на нього не потрапляло сонце. Тривалий вплив УФ зіпсує оббивку і погіршить якість матеріалів.
- Запобігання потраплянню вологи. Уникайте випадкового попадання на диван рідин, особливо кольорових. Якщо сталася така прикрість - негайно витріть пляму і висушіть оббивку.
- Використання спеціальних засобів для чищення. Щоб освіжити тканинну оббивку використовуйте тільки спеціальні засоби, призначені для конкретного типу матеріалу.
- Регулярне провітрювання. Циркуляція свіжого повітря створює правильний мікроклімат в кімнаті й знижує ризики розмноження шкідливих мікроорганізмів в наповнювачі.
Як вибрати диван, який ніколи не підведе?
Щоб купити диван розкладний, який слугуватиме більше 10-ти років, важливо звернути увагу на:
- міцність конструкції
- якість матеріалів виготовлення
- ергономіку
- комфорт.
Якісний диван - це міцний дерев’яний каркас, оснащений ламельним блоком; комбінований наповнювач із пружинного блоку та пінополіуретану; щільна оббивка з натуральних або штучних тканин; плавний та інтуїтивно зрозумілий механізм розкладання.
За ергономіку м’яких меблів відповідає розмір, форма і функціональність. Диван має займати не більше 30% площі кімнати і бути зручним для всіх членів сім'ї. Зверніть увагу на глибину сидіння, висоту підлокітників і кут нахилу спинки. Якщо вам потрібні додаткові функції, радимо купити диван-трансформер.
На комфорт використання впливає жорсткість матраца. Якщо ви купуєте диван для щоденного сну, орієнтуйтесь на вагу тіла і спосіб життя. Чим більша вага тіла - тим вища жорсткість поверхні потрібна.
Як перевірити якість дивана в магазині?
- Огляньте шви. Вони повинні бути рівними, міцними і акуратними.
- Перевірте основу. Постукайте по каркасу, він повинен бути міцним і не видавати сторонніх звуків.
- Сядьте на диван. Переконайтесь, що сидіння, спинка і підлокітники розташовані зручно.
- Розкладіть і складіть диван. Будьте певні, що механізм трансформації працює плавно і тихо.
Купити диван у вітальню, який ніколи не розчарує, завжди можна на сайті TABURETKA.UA. Ваша зручність - наш пріоритет!