Сон – це третина нашого життя і його якість дуже впливає на самопочуття. Наслідки поганого відпочинку вночі доволі сумні, вони погіршують загальну продуктивність, позначаються на кар’єрі, концентрації уваги і псують особисте життя. Саме тому вибір дивана для сну - це не просто питання комфорту, а цінна інвестиція у власне здоров’я.
5 золотих правил вибору дивана для сну
Багато людей переконані, що найкраще рішення для сну - це купити ліжко двоспальне з матрацом, але експерти Taburetka.ua переконані, що правильно вибраний диван вас неабияк здивує. Щоб сон на дивані був повноцінним і приносив задоволення, необхідно звернути увагу на кілька важливих факторів.
- Розкладний механізм: повинен забезпечувати рівне і просторе спальне місце. Відсутність грубих швів, щілин і перепадів забезпечить комфортну поверхню для сну.
- Розмір дивана повинен відповідати зросту і вазі користувача. Загальне правило: до зросту додаємо мінімум 30 см – це оптимальна довжина спального місця. Ширина для одного – не менше 90 см, для двох – від 140 см.
- Якість виготовлення і кріплень забезпечують довготривале і надійне використання меблів. Каркас дивана повинен бути міцним, а механізм трансформації – плавним і безшумним. Відсутність скрипів і люфтів – ознака якісного виготовлення.
- Головний чинник комфорту під час сну - це наповнювач. Він створює ортопедичний ефект, надає якісну підтримку тілу, допомагає зберегти анатомічну форму хребта під час сну.
- Для щоденного використання найкраще підходять дивани із простим механізмом розкладання. Він повинен бути максимально зручним у використанні, щоб ви могли швидко і легко розкласти і скласти диван в будь-який момент.
Як вибрати ідеальний диван для сну?
Розглянемо 3 базові характеристики, які допоможуть купити диван розкладний, який нічим не поступається ліжку.
Перша властивість - це механізм трансформації. Він має бути інтуїтивно зрозумілим, працювати плавно і безшумно. Варто зазначити, що не всі розкладні механізми підходять для щоденного використання. Як обрати правильний?
- Єврокнижка – найпопулярніший варіант, який відрізняється простотою конструкції і великим спальним місцем. При розкладанні створює ложе із двох частин. Недолік: шов посередині спального місця.
- Акордеон – забезпечує рівне спальне місце і легко розкладається. Щоб перетворити диван на ліжко, достатньо підняти сидіння і потягнути до себе. Недоліки: займає багато місця.
- Дельфін – компактний і функціональний механізм, ідеальний для невеликих кімнат, найчастіше використовується в кутових диванах. Поверхня такого спального місця витримує велику вагу і гарантує комфортний відпочинок. Недолік: розкладання на килимі.
- Викатний - диван має невеликі розміри в складеному стані і створює велике ложе в розкладеному. Легко трансформується шляхом викочування сидіння. Недолік: низьке спальне місце.
Друга властивість - наповнювач. Саме він відповідає за комфорт під час сну, підтримку тіла і розслаблення м’язів. Неправильно підібраний наповнювач створює відчуття дискомфорту і “розбитості” зранку.
- Пружинні блоки – Bonnel і Pocket Spring. Bonnel – це традиційний блок із з’єднаних між собою пружин. Він забезпечує однакову жорсткість матрацу на всій поверхні і підходить для сну дорослих із середньою комплекцією тіла. Pocket Spring – це більш сучасний варіант, в якому кожна пружина знаходиться в окремому чохлі, завдяки чому можна створити зони із різними рівнями жорсткості на одному матраці.
- Безпружинні наповнювачі – ППУ (пінополіуретан), синтепон, кокосова кора. ППУ – це універсальний наповнювач, який відрізняється довговічністю і різноманітністю щільності. Синтепон – м'який і легкий матеріал, який часто використовується в якості додаткового шару. Кокосова койра – натуральний матеріал з ортопедичними властивостями. Зверніть увагу, що синтетичні наповнювачі в безпружинних матрацах відмінно підходять для дітей та алергіків.
Третя властивість - оббивка. Тканина повинна бути міцною, зносостійкою і приємною на дотик. Крім того, вона має легко чиститися і не викликати алергічних реакцій. Психологи рекомендують вибирати світлі нейтральні відтінки з мінімальним принтом, оскільки вони сприяють розслабленню і створенню спокійної атмосфери в спальні.
Як зробити свій диван комфортним для сну?
Якщо купівля нового дивану не входить у ваші найближчі плани, ви можете поліпшити спальне місце, придбаши матрас на ліжко. Топери і футони мають товщину від 3 см і вирівнюють поверхню, змінюють її жорсткість і надають ортопедичну підтримку.
- Топер – це тонкий матрац, який кладеться на диван і вирівнює його поверхню.
- Футон – це традиційний японський матрац, який складається з декількох шарів натуральних матеріалів. Футон можна використовувати як на дивані, так і окремо.
Який диван не підійде для сну?
Чи всі розкладні дивани можуть стати ідеальним спальним місцем? Звісно, що ні. Для прикладу розглянемо три варіанти, які точно не підійдуть.
- Зі складним механізмом трансформації. Наприклад, французька розкладачка має нерівну поверхню і може викликати дискомфорт під час сну. Такий диван підходить в якості гостьового варіанту.
- Зі щілинами і перепадами. Наявність щілин між блоками дивана може призвести до провалювання і незручностей під час відпочинку.
- Нерозкладні дивани призначені виключно для сидіння або дрімання, але ніяк не для сну.
Щоб купити диван для щоденного сну, враховуйте всі вищеперелічені моменти і обирайте надійного виробника. Пам’ятайте, що якісний сон - це запорука продуктивного життя!