Навіть найбільш якісний диван рано чи пізно зазнає випробування різноманітними забрудненнями. Випадково розлили каву або вино на улюблені м’які меблі? Не поспішайте засмучуватися! Завдяки простим, але ефективним методам, ви зможете врятувати оббивку дивана від різних плям та неприємних запахів. Як це зробити? Читайте нижче.
Як позбутися плям від їжі та напоїв?
Розлитий чай на диван може неабияк зіпсувати настрій на весь день. Адже всім відомо, що плями від чаю і кави надзвичайно стійкі. Але без паніки. Ми знаємо що робити! Головне - діяти швидко і впевнено. Щоб почистити диван в домашніх умовах потрібно зробити наступне. По-перше, акуратно витріть рідину паперовою серветкою. А далі, дійте залежно від ситуації:
- Сік: використовуйте розчин оцту або нашатирного спирту з водою. Змішайте оцет (нашатирний спирт) з водою 1:1. Нанесіть суміш на пляму за допомогою губки. Залиште на кілька хвилин, після чого змийте водою і дайте дивану висохнути.
- Кава, чай: господарське мило чудово впорається з цими видами плям. До речі, воно також ефективне проти фарби для малювання. Приготуйте мильний розчин, нанесіть на пляму, почекайте пів години і змийте. За потреби, повторіть процедуру ще раз.
Полюбляєте перекусити на дивані, дивлячись фільм? Плям від їжі не уникнути. Як врятувати оббивку?
- Їжа: приготуйте розчин з мила або рідини для миття посуду. Спочатку видаліть залишки їжі сухою серветкою, а потім обробіть пляму. Розчин варто залишити на 30 хв, після чого змити водою і висушити диван.
А якщо на диван випадково потрапив жир, з ним допоможе впоратись наступний лайфхак.
- Жир: крейда, тальк або сіль ефективно вберуть жир. Залиште їх на плямі на кілька годин, потім приберіть і витріть насухо. До речі, таким простим і ефективним способом легко врятувати диван на кухні.
Як почистити диван з тканини в домашніх умовах від складних плям?
Біологічні рідини, такі як кров і піт часто залишаються на оббивці м’яких меблів. Такі види плям вивести доволі складно, тому діяти потрібно негайно.
- Кров: для свіжих плям використовуйте холодну воду з милом або суміш тальку з водою. Застарілі плями можна вивести міцним сольовим розчином. Не забудьте залишити суміш на кілька годин і змити водою.
Помада, туш, тональна основа надзвичайно стійкі не тільки на обличчі, а й на тканинній оббивці нового дивана. Як впоратись із ними?
- Косметика: cпочатку обробіть пляму мильним розчином, залиште на 15 хвилин. Потім видаліть залишки губкою, змоченою в спирті. Якщо одного разу замало - повторіть ритуал ще раз.
Для видалення чорнил та фарби з дивана використовуйте спеціальні засоби для чищення оббивки. Якщо таких засобів немає під рукою, спробуйте обробити пляму спиртом або ацетоном. Зверніть увагу, що не всі оббивки стійкі до агресивних хімічних засобів, тому обов’язково попередньо перевірте їх дію на непомітній ділянці дивана.
Як вивести неприємний запах з дивану?
Регулярні сухі та вологі прибирання запобігають появі неприємних запахів м’яких меблів. Але якщо у вас є домашні улюбленці - ситуації трапляються різні. Як почистити диван від запаху? Приготуйте універсальний засіб:
- Тепла вода – 1 літр
- Рідина для миття посуду – 4 столові ложки
- Сода – 2 столові ложки
- Гліцерин – 2-4 столові ложки
- Оцет 9% – 8 столових ложок
- Щітка і губка
Змішайте всі інгредієнти та ретельно обробіть поверхню дивана. Залиште засіб на годину, потім видаліть піну і просушіть диван. До речі, такий метод не тільки усуне неприємний запах, а й очистить диван від давніх плям. Міні-хімчистка в домашніх умовах.
Як доглядати за різними типами оббивки?
- Велюр: чистити тільки пилососом або м'якою щіткою. Для видалення шерсті тварин та волосся можна використовувати спеціальні ролики.
- Мікрофібра: можна прати мильним розчином або спеціальними засобами для текстилю. Почистити диван від пилу і дрібного сміття допоможе пилосос. Диван із такою оббивкою варто захистити від кігтів та зубів домашніх тварин, адже її легко пошкодити.
- Рогожка: можна проводити як сухе, так і вологе прибирання мильним розчином. Рогожка - це міцна і практична тканина, догляд за якою не вимагає особливих зусиль.
- Флок: використовувати м'яку щітку для сухого прибирання і мильний розчин з м’якою губкою для вологого.
- Жаккард: можна мити мильним розчином або спеціальними засобами для жаккарду.
Ефективні засоби для видалення плям з дивану можуть бути доступними і простими. Використовуйте рекомендації зі статті і не зволікайте. Пам'ятайте, що своєчасне видалення плям значно полегшить процес очищення. А якщо забруднення надто складне - краще звернутися до професійних хімчисток.
І головне - з якісної тканинної оббивки вивести забруднення значно легше, ніж з дешевих аналогів. Якщо ви хочете купити диван із щільним та довговічним текстилем, ласкаво просимо в інтернет-магазин Taburetka.ua.