Оновлення житла – завжди приємний процес. Нові меблі додають інтер’єру свіжості, а його власнику - гарного настрою. Однак часто радість від покупки затьмарює неприємний запах, який супроводжує щойно куплений диван чи шафу. Чому так відбувається і як швидко позбутися цього аромату? Давайте розберемося разом.
Звідки береться запах меблів?
Джерел різкого запаху нових меблів може бути кілька. По-перше, його викликають лаки, фарби та інші хімічні речовини, що використовуються в процесі виробництва. По-друге, сильний запах, який виділяє новий диван може свідчити про шкідливі речовини в складі меблевого виробу. Розглянемо детальніше.
Каркас дивана - це основа м’яких меблів, яка зазвичай виготовляється із масиву дерева. Каркас із дуба або бука дуже міцний, екологічний і вартісний. Тому, щоб купити диван міг кожен, фабрики використовують бюджетний замінник масиву дерева - ДСП. Технологія виготовлення ДСП-плит передбачає використання спеціального клею. Високий вміст фенолформальдегідної смоли в складі ДСП-плит при контакті з високими температурами (обігрівач, радіатор) виділяють різкий запах, який викликає захворювання дихальних шляхів. Тому обов’язково слід враховувати клас екологічності ДСП-матеріалу. Наприклад:
- клас Е1 – 10 мг формальдегіду на 100 г сухої речовини - такі меблі є цілком безпечними і можуть використовуватись навіть в дитячих кімнатах;
- клас Е2 – від 10 до 30 мг - такі вироби підходять для використання в технічних приміщеннях і гаражах;
- клас Е3 – від 30 до 60 мг - безпечні виключно для використання надворі.
Внутрішній наповнювач. Переважна більшість виробників для наповнення м’яких меблів використовують пружинні блоки і ППУ. Пінополіуретан - це синтетичний матеріал, який містить в своєму складі толуол. Речовина становить небезпеку виключно при згоранні. Це ще одна причина, чому не варто розташовувати м’які меблі поруч із нагрівальними приладами.
Оббивка дивана. Текстиль не несе жодної загрози здоров’ю чи життю людини. А ось шкіряна оббивка може бути непередбачуваною. Для захисту натуральної шкіри від зовнішніх факторів використовують сполуки хрому, а для забарвлення - анілін. Ці речовини мають різкий неприємний запах.
Найкращий індикатор для визначення безпечних меблів - це ваш ніс. Так, саме понюхавши меблі, можна з’ясувати їх екологічність та якість.
Чим небезпечний сильний запах меблів?
Різкий аромат нових меблів не тільки створює дискомфорт, але й може негативно вплинути на здоров’я. Формальдегід, який виділяється з ДСП-плит низького рівня екологічності, є канцерогеном і може викликати алергічні реакції, подразнення слизових оболонок, головний біль та серйозні проблеми дихальних шляхів. Особливо чутливі до цього запаху діти та люди, які страждають на астму і алергічні реакції.
Як усунути запах раз і назавжди?
Існує кілька ефективних способів, які допоможуть вам позбутися неприємного запаху нового дивану.
- Часте провітрювання приміщення. Найпростіший і найефективніший метод – це регулярно провітрювати кімнату, де стоять нові меблі. Відкривайте вікна якомога частіше, щоб забезпечити постійну циркуляцію свіжого повітря.
- Ізоляція меблів. Якщо запах дуже сильний, спробуйте поставити новий диван або шафу в окреме приміщення на 2-3 тижні. Це дозволить шкідливим речовинам вивітритися. І ви зможете користуватися новими меблями без будь-яких ризиків.
- Народні засоби. Існує багато народних способів, які допоможуть усунути запах. Найпопулярніші з них: - Сода. Розсипте харчову соду на поверхні, залиште на кілька годин, а потім ретельно пропилососьте. Сода вбере запах і ви зможете насолодитись щойно купленим диваном. - Пакетики чаю. Розкладіть по всій поверхні меблевого виробу кілька пакетиків чорного або зеленого чаю. Вони нейтралізують неприємні запахи. - Ароматизована морська сіль. Покладіть сухе простирадло на поверхню дивана і розсипте на ньому ароматизовану морську сіль. Це допоможе позбутися різкого аромату. - Ванілін і кава. Розмістіть в кімнаті відкриті пакетики з ваніліном або мелені кавові зерна. Також можна накрити диван простирадлом і зверху рівномірно висипати суміш кави й ваніліну. Через кілька годин потрібно все зібрати пилососом.
- Озонатор. Це пристрій, який очищує повітря за допомогою озону. Він ефективно усуває неприємні запахи, включаючи запах нових меблів.
- Спреї для видалення запаху теж стануть в нагоді. Використовувати їх зручно і просто. Потрібно розпилити аерозоль на поверхню, залишити на кілька годин, потім провітрити кімнату.
Найкращий засіб видалення “заводського” запаху меблів - це купити диван, крісла, шафу або купити кухню високої якості від перевірених виробників. Вони використовують виключно сертифіковані матеріали і надають гарантію на всі товари.
Де купити диван, шафу та кухню без запаху?
Інтернет-магазин Taburetka.ua пропонує широкий асортимент екологічно-чистих меблів від найкращих українських виробників. Купуючи на нашому сайті або в магазинах, ви можете бути певні на 100% у безпечності кожного меблевого виробу. Маємо всі сертифікати якості і надаємо офіційну гарантію на кожен товар.
Підсумок
Позбутися неприємного запаху нових меблів – нескладно. Застосувавши кілька простих способів, ви зможете швидко насолодитися комфортом і красою оновленого дизайну квартири. Головне – не забувайте про регулярне провітрювання, використовуйте народні засоби і, якщо необхідно, скористайтеся послугами професіоналів. Але завжди краще купити якісні меблі в інтернет-магазині Taburetka.ua і не мати жодних проблем з їх використанням.