Logo
TABURETKA.UA Київ
Чи правильно ми визначили Ваше місто: Київ?

Відвідайте наш салон

Яка різниця між ДСП і ДВП та МДФ простою мовою. Що краще?

МДФ, ДСП, ДВП - популярні абревіатури, які часто зустрічаються в характеристиках меблевих виробів, адже вони є найбільш поширеною сировиною для виготовлення кухонь, шаф, комодів і каркасів м’яких меблів. Якщо ви ніколи не мали справ із вибором і покупкою меблів, такі характеристики можуть неабияк спантеличити. Але не хвилюйтесь, насправді все значно простіше, ніж здається на перший погляд. І саме це ми доведемо у статті!

Як розшифрувати абревіатури?

ДСП або деревно-стружкова плита – це подрібнені частинки деревини (тирса), які скріплені між собою за допомогою синтетичних смол під дією високих температур. Після базової обробки, готова плита ламінується і покривається шаром пластику. В розрізі чітко прослідковується стружкова основа.


МДФ або деревно-волокниста плита середньої щільності – це дрібні фракції деревини, які з’єднані в суцільну плиту шляхом гарячого пресування за допомогою мінеральних речовин. МДФ має відмінну щільність і не піддається розшаруванню. Готова плита покривається плівкою, пластиком, фарбою, шпоном (тоненькі накладки із натурального дерева).


ДВП або деревно-волокниста плита – це дерев’яна стружка, яка пропарюється, сушиться і формується в лист методом мокрого пресування. В результаті отримують готовий лист невеликої товщини, який піддають подальшій обробці.

ДСП

Деревно-стружкова плита є найбільш поширеним матеріалом для виготовлення бюджетних меблів. Така затребуваність пояснюється невисокою вартістю виробництва (а отже і готових меблів) і хорошими характеристиками при використанні. Тому в більшості каталогів меблевих фабрик можна зустріти кухні і шафи з ДСП, які дивують багатством дизайнів і кольорів.


Як і всі інші матеріали, ДСП піддається зовнішній обробці для покращення міцності та довговічності. Найчастіше зустрічається ЛДСП - це плита, яка покривається ламінованою плівкою. Така технологія запобігає відшаруванню частин, надає стійкість до високих температур і вологи. Схожі переваги мають меблі ДСП із пластиковим покриттям. Оскільки деревно-стружкова плита має певні нерівності, її не фарбують.


Якщо ви вирішили купити меблі з деревно-стружкової плити, варто звернути увагу на клас екологічності. Що це означає? Для склеювання фракцій використовуються формальдегідні смоли, тому неякісні і дешеві меблі з ДСП можуть бути небезпечними при використанні.


Клас екологічності означає кількість формальдегіду, яка виділяєтся із 100 г матеріалу:

  • Е0 - виділення практично відсутнє; такий клас емісії підходить для дитячих меблів.
  • Е1 - використовується для меблів, що знаходяться в приміщеннях (дім, офіс, навчальні заклади).
  • Е2 - підходить для меблів, які розташовуються надворі.

Показник екологічності - це яскрава відмінність між ДСП і МДФ. В деревно-волокнистих плитах для скріплення використовують лігнін (смола органічного походження).

ㅤㅤㅤМДФㅤㅤㅤ

Кухні МДФ, як і інші меблі з цього матеріалу, виглядають дорого і привабливо. Високий показник стійкості до вологи + додаткова обробка плівкою, пластиком і шпоном дозволяють використовувати меблі МДФ у ванній та кухні.


Варто зазначити, що деревно-волокниста плита має вищу вартість ніж ДСП. Це пояснюється технічними властивостями:

  • вологостійкість
  • покриття із натурального дерева (шпон)
  • варіативність декорування.

З деревно-волокнистої плити виготовляють практично будь-які меблі: від офісних столів до дитячих кімнат. Сировина екологічна, довговічна, міцна і може надійно слугувати десятки років.

ДВП

На відміну від перших двох матеріалів, ДВП використовується виключно для задніх стінок ящиків, дна шухляд і т.д. Лист деревно-волокнистої плити має невелику товщину і помірну стійкість до вологи (при довгому контакті може деформуватися), тому застосовується вузькопрофільно.


Так само як і попередні матеріали, складається із дерев’яної тирси, яка з’єднується між собою нейтральними клейовими складовими (парафін, каніфоль), завдяки цьому є повністю безпечним матеріалом.

Отож, МДФ чи ДСП, що краще?

Проведемо коротке порівняння, щоб полегшити ваш вибір.

  1. Ціна: меблі з ДСП дешевші ніж вироби з МДФ.
  2. Надійність: МДФ має більш м’яку структуру і при сильному натиску утворює вм’ятини на поверхні. ДСП володіє хорошою стійкістю до механічних пошкоджень.
  3. Покриття: окрім стандартних варіантів (ламінація, пластик), МДФ можна шпонувати і фарбувати, що розширює спектр дизайнів.
  4. Безпека: деревно-волокнисті плити мають вищу екологічність ніж ДСП, тому їх доречно використовувати для дитячих меблів або людей, які мають алергічні реакції.
  5. Вологостійкість: кухонні меблі і вироби у ванну найкраще купувати із МДФ, шафи, комоди, столи - з ДСП.
  6. Дизайн: МДФ- плити легко піддаються фрезеруванню, з них можна виготовити радіусні фасади або гнуті елементи, ДСП - лише прямий дизайн.

Незалежно від вашого рішення, в інтернет-магазині Taburetka.ua можна купити кухню, шафу, стіл, дитячі меблі з МДФ та ДСП за вигідними цінами. Онлайн-шопінг - це швидкий і доступний спосіб оновити своє житло за лічені хвилини!


Стаття опублікована 3 місяці тому
Всі статті Попередня Наступна
Товари по тематиці
Посилання на сторінки з товарами: Шафи, Комп'ютерні столи, Офісні меблі, Дитячі меблі, Кухні, Ванна кімната, Комоди і тумби
Зв'яжіться з нами
Зв'яжіться з нами