Меблі з дерева: щит і масив

Вже кілька століть поспіль меблі з дерева наповнюють природним шармом будинки і квартири. Унікальні текстури, м’які відтінки, приємний аромат роблять їх популярними серед любителів якісних та стильних рішень для дому. Перед тим як потрапити у вашу оселю, дерево проходить тривалий шлях обробки і перетворюється на щит або масив.
Різницю між цими матеріалами з’ясуємо сьогодні.

Меблевий щит

Меблевий щит – це матеріал, який виготовляється з дерев’яних елементів, що надійно склеєні між собою. При виробництві використовується виключно якісна деревина та складний технологічний процес. Це дозволяє створити міцну основу для виготовлення меблів.


Технологічний процес починається з отримання дощок із круглого лісу, які й слугують сировиною для меблевого щита. З них вирізають дефектні частини та видаляють сучки. Довгі дошки (понад 1,5 м) стають основою для створення масиву, коротші склеюють у щит.
Меблевий щит стійкий до впливу вологи і змінних температур.

Масив дерева

Масив дерева є цільноламельним матеріалом, де елементи з’єднані тільки по довжині. Його зовнішній вигляд схожий на довгі дошки, але він суттєво відрізняється за своєю структурою.


Відмінність полягає в тому, що масив – це суцільна дошка, елементи якої склеєні виключно по довжині. У процесі виготовлення залишається багато відходів, що робить технологію менш екологічно-чистою порівняно із виробництвом меблевого щита. Це також впливає на вартість та складність обробки – масив вимагає більше зусиль та спеціального обладнання.

Найкращі породи деревини для домашніх меблів

Окрім технології обробки, необхідно звернути увагу на породу дерева, яка використовувалась при виготовленні меблів. При виробництві конструкцій застосовуються три види деревини:
- м’які (вільха, липа, осика, хвойні породи)
- тверді (дуб, бук, клен, горіх, ясен, береза)
- дуже тверді (граб, тис, дерен).


М’які породи деревини податливі у обробці, що знижує витрати на виробництво і забезпечує доступну вартість готових меблів. Із недоліків варто виділити: ризик деформації і розсихання.
Меблі із сосни мають естетичний вигляд, легко тонуються, володіють унікальним ароматом. Із такої деревини можна виготовити все - від шафи-купе до ліжка.
Вільха - кращий варіант для виробництва дитячих меблів, особливо ліжечок. Меблі з вільхи не вбирають запахів, відрізняються вологостійкістю та мають приємний цінник.


Тверді породи характеризуються міцністю, надійністю та довготривалим використанням. Меблі стійкі до деформацій та витримують значні навантаження.
Бук - розкішна деревина, що зовні нагадує дуб. Має цікаву текстуру, тому рідко піддається фарбуванню. Чудово підійде для виготовлення двоспального ліжка, адже букові деталі не прогнуться навіть під великою вагою.
Дуб є найбільш міцним матеріалом з потужними властивостями. Дуже стійкий до пошкоджень, невибагливий у догляді. Дубові меблі не полюбляють шкідники, саме тому вони підходять абсолютно для будь яких потреб.
Береза широко розповсюджена у меблевому виробництві. Деревина має звабливий відтінок і надає меблям матове покриття. Масив можна тонувати, фарбувати і прикрашати декоративними елементами. Хороша еластичність матеріалу найкраще підходить для виготовлення каркасу ліжка.

Висновок

Дерев’яні меблі - цінна інвестиція на довгі роки. Тому, рекомендуємо уважно прочитати статтю, щоб з’ясувати різницю між щитом та масивом і зрозуміти, який варіант найбільш якісно реалізує ваші потреби.
Не забувайте звертати увагу на породу деревини та її характеристики.
Бажаємо вдалих покупок та приємних вражень від нових меблів!


Стаття опублікована 2 місяці тому
Всі статті Попередня Наступна
Товари по тематиці
Посилання на сторінки з товарами: Ліжка, Дитячі меблі, Шафи, Каркаси до ліжок, Столи обідні, Обідні стільці, Комоди і тумби
Зв'яжіться з нами
Зв'яжіться з нами
telegram viber