Меблі є невід’ємною частиною кожного будинку, тому їх догляд та обслуговування є важливими аспектами збереження первинного зовнішнього вигляду при тривалій експлуатації. З часом, на м’яких і корпусних конструкціях з’являються потертості та сліди від механічних пошкоджень. Як цього уникнути? Розповідаємо нижче.
Правильний догляд за м’якими меблями
Домашній інтер’єр складно назвати затишним, коли в ньому відсутні м’які меблі. Адже вони надають кімнаті приємної атмосфери та забезпечують комфорт при відпочинку.
Щоб зберегти естетичність оббивки, її потрібно регулярно пилососити. М’які меблі псуються під дією сонячних променів, тому цього варто уникати. Боротися із плямами на таких поверхнях – непросто. Але якщо на Ваше крісло чи диван потрапили забруднення, є кілька дієвих способів:
- свіжі плями виводять мильним розчином, труть губкою і просушують феном;
- забруднення від кави, або косметики можна прибрати за допомогою розчинника (але обов’язково враховуйте тип тканини);
- жирні плями, що потрапили на кухонний куток, виводять розчином на основі спирту і води, в співвідношенні 1:10.
Догляд за корпусними меблями
Кращий догляд за полірованими поверхнями включає протирання і очищення від пилу, але для цього потрібно використовувати спеціальні, правильно підібрані, засоби. Дерев’яні меблі (комоди, столи, шафи) можна протирати вологою ганчіркою, уникаючи потрапляння води в стики меблів.
Моделі, виконані з ДСП, потрібно берегти від надмірної вологи, засобів для чищення і щіток. Такі меблі бояться гарячих температур, тому варто використовувати підставки для збереження ламінованої поверхні.
Дерево і ДСП рекомендовано протирати поліролями – це захистить від пилу і надасть особливого блиску.
Догляд за моделями зі скла здійснюється за допомогою бавовняної серветки, змоченої в засіб для чищення. Не варто використовувати для видалення забруднень розчинники і миючі засоби з абразивними частинками. А якщо конструкція складається з декількох матеріалів, тоді догляд повинен бути комбінованим. Будь-яка меблева поверхня боїться агресивних реагентів і лужних розчинів.
Загалом, потрібно пам’ятати, що найбільше меблям шкодить вологість, надто висока, або ж низька температура. Оптимальні показники температурного режиму – 10-22 С◦ і відносна вологість не вище 65%.
Обирайте якісні і комфортні меблі, що максимально спрощують догляд, в інтернет-магазині Taburetka.ua.