
Болить спина? А шия нагадує скрипучий стілець? Давайте вгадаємо, ви працюєте за комп’ютером! А ще сидите на старому, незручному кріслі? Очевидно! І ви не одні.
Як працювати, коли кожна година сидіння перетворюється на випробування на міцність? Правильно, дуже складно. Адже єдине бажання, пошвидше встати і піти на масаж!
Але не впадайте у відчай! Мануальний терапевт - не єдиний, хто вам допоможе. Адже ще є крісло для роботи за комп’ютером. Тому, давайте розбиратися, як же обрати те саме – ідеальне – крісло, щоб робота приносила не тільки гроші, а й радість.
Як правильно вибрати крісло для комп’ютера?
Отже, ви вирішили позбавити себе болю в спині і купити комп’ютерне крісло? Чудово! Але брати перший ліпший стілець зі спинкою - не найкраща ідея. Тоді, як вибрати крісло для роботи?
Перш за все, орієнтуйтесь на те, скільки часу ви проводите за монітором.
До 4 годин на день
Якщо ви користувач ПК, який час від часу перевіряє пошту, переглядає новини та веде легку переписку, вам не потрібен космічний корабель, який маскується під крісло. Достатньо буде базової моделі з мінімальним набором регулювань: регулювання висоти сидіння та наявність хоча б невеликої підтримки для попереку. Головне – щоб крісло для ПК було зручним та дихаючим і не перетворювало ваші короткі робочі сесії на сауну (особливо влітку).
8 годин на день
Ось тут вже все серйозніше. Повний робочий день вимагає ергономічного крісла, яке можна налаштувати під індивідуальні потреби. Важлива наявність регульованих підлокітників, спинки з вираженою поперековою підтримкою, регулювання глибини сидіння. Матеріали оббивки - якісні та дихаючі, щоб ви не відчували себе куркою-гриль до кінця робочого дня. Не зайвим буде механізм гойдання, бо вчасно зроблена пауза знімає напругу зі спини й покращує продуктивність.
10 і більше годин на день
Якщо ви – хардкорний користувач, який проводить за ПК понад десять годин на добу, вам потрібне ергономічне крісло для роботи. Не економте на регулюваннях, знадобиться все:
- висота сидіння
- глибина сидіння
- висота та кут нахилу спинки
- регульовані підголівники
- якісний поперековий упор
- синхронний механізм гойдання з фіксацією в різних положеннях.
Матеріали оббивки - преміальні, повітропроникні, зносостійкі. Розгляньте варіанти з сітчастою спинкою та текстильним сидінням – вони створюють хорошу вентиляцію. В ідеалі, шукайте комп’ютерне крісло, яке сертифіковане згідно з міжнародними ергономічними стандартами.
Анатомія комп'ютерного крісла: розбираємо по гвинтиках
Щоб розуміти, що саме ви купуєте, давайте заглибимося в конструкцію комп'ютерного крісла і розглянемо кожен його «орган» окремо.
Каркас
Це скелет крісла, який відповідає за міцність та довговічність конструкції. Каркаси бувають металеві та пластикові. Металеві – найнадійніші, витримують вагу понад 150 кг і служать довше. Пластикові – легші та дешевші, але ризиковані під час активного використання. Зміцнений пластик – це золота середина.
Хрестовина
Опора крісла на коліщатках. Хрестовина має 5 променів, які виготовляються із міцного пластика та алюмінію. Металеві хрестовини – найнадійніші і витримують велику вагу. Пластикові підходять для дитячих крісел і струнких користувачів. Зверніть увагу на коліщатка. Вони бувають пластикові та прогумовані. Прогумовані легко ковзають по підлозі і не дряпають поверхню. А якщо на підлозі є килим підійдуть і пластикові.
Сидіння
Місце, де безпосередньо розміщуються ви. Хороше сидіння в міру м’яке, але не занадто, щоб не провалюватися. На сидіння припадає 60% ваги користувача, тому воно має бути міцним. Найкраща форма - анатомічна з невеликим поглибленням посередині. Це допоможе зменшити тиск на судини та покращити кровообіг. Регулювання глибини сидіння дозволить налаштувати крісло під довжину ваших стегон і забезпечити правильну підтримку ніг. Для оббивки підійде щільна дихаюча тканина, сітка, екошкіра. Але обережно з екошкірою, вона не дуже комфортна влітку.
Спинкаㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
Ось хто піклується про вашу спину. На спинку крісла припадає 25% навантаження. Окрім того, що вона має підтримувати природний вигин хребта в поперековому відділі, бути достатньо високою, і також міцною. Для довготривалої роботи вибирайте спинку, яка дістає до лопаток або й голови. Поперековий упор – обов’язкова функція для ергономічного крісла, яка забезпечує правильну підтримку попереку і знімає навантаження із м’язів. І не забудьте про регулювання, щоб не страждати потім.
Підлокітники
Друзі для ваших рук. Підлокітники підтримують руки в розслабленому стані і знімають напругу з плечей та шиї. Регулювання висоти, ширини, вильоту та кута повороту підлокітників – це плюс. Додатковим бонусом стануть м’які накладки.
Механізми
Вони відповідають за регулювання комп’ютерного крісла. Розглянемо кожен:
- Газліфт допомагає кріслу змінювати висоту. Це металевий балон з інертним газом, який виконує роль амортизатора.
- Механізм гойдання – найпростіший, дозволяє лише гойдання вперед-назад. - Топ-ган - фіксує офісне крісло в робочому положенні. - Синхронний механізм – найергономічніший, забезпечує синхронне відхилення спинки та сидіння. Підтримує правильне розташування тіла в будь-якому положенні. - Мультиблок – це прокачаний синхронний механізм з більшою кількістю фіксацій та регулювань.
Яке крісло обрати: офісне, комп’ютерне, ігрове?
А зараз розберемося, чим відрізняються офісні, комп’ютерні та ігрові крісла, і яке з них купити краще.
Крісло офісне - найпростіше, що ви можете купити. Має класичний дизайн, зручне для кількагодинної роботи. Плюси: широкий діапазон цін, різноманіття моделей, орієнтованість на роботу в офісі. Мінуси: нецікаве візуально, не підходить для 10-ти годинного сидіння. Офісне крісло підійде, якщо ви цінуєте стриманий стиль та ергономіку понад усе.
Комп’ютерне крісло - узагальнена назва для крісел, призначених для роботи за комп'ютером. Можуть бути як бюджетними, так і преміальними. Плюси: великий вибір моделей різних цінових категорій, орієнтованість на різні потреби користувачів. Мінуси: немає чітких критеріїв, під цю категорію можуть підпадати як якісні ергономічні крісла, так і відвертий непотріб. Підійде для дому і офісу, якщо ви хочете мати з чого вибрати.
Ігрове крісло ви впізнаєте відразу. Яскравий дизайн, агресивний вигляд, кастомізація. Плюси: вигляд, багато опцій (підсвічування, вібрація, вбудовані колонки), розраховані на тривале сидіння. Мінуси: ціна часто завищена через наявність геймерської атрибутики. Ігрове крісло підійде не тільки для геймерів і підлітків, але й для тих, хто живе за монітором. Але будьте уважні – не всі ігрові крісла однаково ергономічні! Перевіряйте наявність необхідних регулювань та зручність.
Характеристика | Офісне крісло | Комп’ютерне крісло | Ігрове крісло |
Дизайн | Строгий, класичний | Різноманітний | Яскравий, агресивний |
Ергономіка | Висока | Залежить від моделі | Висока |
Функціональність | Широкий набір регулювань | Регулюється кут нахилу і висота | Широкий набір регулювань + «фішки» |
Ціна | Середня/Висока | Від бюджетних до преміум | Висока |
Стиль | Стриманий | Різноманітний | Кастомізований |
Купити комп’ютерне крісло і назавжди забути про дискомфорт не вийде. Окрім зручного сидіння, робіть регулярні перерви, розминайтеся, рухайтеся – і тоді ваша робота буде в задоволення.