З чого складається диван?

Диван - це меблевий виріб, який легко знайти в кожному домі. Він використовується як місце для сидіння, простір для відпочинку, сну або прийому гостей. Вибираючи новий диван, зовсім небагато користувачів звертають увагу на його складові, а це надзвичайно важливо для комфорту і тривалості використання меблів. Отож, у цій статті розберемо диван на частини і визначимо роль кожної з них.

Основа або каркас

Виготовлення дивану починається із каркасу. Він відповідає за міцність і стійкість до значних навантажень готового виробу. Каркаси виготовляють із різних матеріалів: масив дерева та його похідні (МДФ, ДСП), метал, пластик.
Дерев’яний каркас - найкращий вибір для диванів домашньої експлуатації. У більш бюджетних моделях використовують хвойну деревину, адже вона доволі міцна і має хорошу стійкість до гниття. Основи дивану з берези і граба відносять до середнього цінового сегменту; вони мають відмінну міцність і можуть використовуватись багато років. Бук, дуб і ясен є складовими каркасів ексклюзивних меблів ручної роботи.
Металевий каркас має бюджетну вартість і хорошу міцність, чудово підходить для меблів у сучасному стилі (хай-тек, мінімалізм). Металеві каркаси - це оптимальне співвідношення ціни і якості.
Синтетичні матеріали - це пластик ABS і технічний ротанг, які не володіють високою міцністю, але відмінно підходять для створення диванів незвичних форм. Найкраще пасують дачним диванам.

Амортизуючі ламелі

За підтримку матраца, амортизацію і рівномірне розподілення ваги по всій площині дивана відповідають ламелі. Це поперечні вигнуті рейки, які виготовляють із дерева і металу. Чим менша відстань між ламелями, тим надійніше слугуватиме ваш диван. При виборі рейок важливо звертати увагу на гнучкість і твердість матеріалів. Букові і березові ламелі зустрічаються найчастіше, адже ці породи деревини мають відмінну пластичність, міцність і гнучкість.
Враховуйте, що за допомогою ламелей можна коригувати жорсткість дивану. В стандартних меблях використовуються рейки шириною 5-8 см, але якщо ви хочете більш жорсткий диван, варто підбирати ламелі меншої ширини 3-4 см.
Нещодавно на ринку з’явились ламелі із регулюванням жорсткості, тобто ви самостійно можете змінювати пружність дивану, залежно від особистих потреб.

М’який наповнювач

Від м’якого наповнювача дивана залежить комфорт під час відпочинку та тривалість використання меблів. Трапляється, що зовні гарний диван виявляється дуже незручним і швидко втрачає форму, деформуючись і просідаючи. Щоб запобігти такому негаразду треба орієнтуватись у наповнювачах. Розглянемо кілька варіантів, які найчастіше зустрічаються.
Система “Боннель” - це пружинна конструкція, яка складається із кількох шарів: джутова тканина, пружинний блок, повсть, поролон і синтепон. Джутова тканина - це груба мішковина із товстої пряжі, що використовується для захисту пружин знизу наповнювача. Пружинний блок складається із двоконусних пружин, що виготовлені зі сталі і скріплені між собою рамою із вузлами; верхній і нижній каркас, до якого кріпляться пружини, запобігає самовільному їх розкручуванню. Повсть - це тканина, виготовлена із шерсті; такий матеріал грає роль ущільнювача. Поролон надає м’якості дивану, а синтепон відповідає за утеплення. Система “Боннель” здатна витримувати великі навантаження, запобігає просіданню меблів з часом і гарантує хороший вологообмін.
Пінополіуретан - це синтетичний пористий матеріал, який часто використовується для виготовлення м’яких меблів. Пінополіуретановий наповнювач відрізняється хорошою зносостійкістю, вогнетривкістю, екологічністю та міцністю. Диван із таким наповненням слугує довго і не піддається часовим деформаціям.
Холлофайбер - це синтетичне волокно, що складається із спіральної нитки. Така структура дозволяє витримувати високі навантаження і швидко повертатись до первинної форми. Холлофайбер не викликає алергічних реакцій, має хорошу стійкість до вологи і тримає форму протягом тривалих років експлуатації.
Pocket Spring - це система незалежних пружин. В такому наповнювачі кожна пружина розташована в індивідуальному чохлі і скріплена з іншими пружинами. Наповнювач “Pocket Spring” дуже еластичний і має відмінний ортопедичний ефект. Рідше використовуються наступні варіанти:
- синтепон: бюджетний, екологічний, гіпоалергенний, але швидко деформується і втрачає форму;
- періотек: має тришарову структуру із натуральної сировини, стійкий до грибків, підходить для виготовлення диванів для сну;
- струттофайбер: комбінований наповнювач із високим ступенем жорсткості, надає хорошу підтримку тілу, підходить для людей із великою вагою;
- латекс: натуральний, зносостійкий матеріал, що надійно слугує до 20 років;
- дюрафіл: штучний наповнювач із м’якою текстурою, яка надає меблям об’ємних форм.


Механізми трансформації

Розкладні дивани для сну мають абсолютно різноманітні системи трансформації, які дозволяють перетворити невеликий диван на двоспальне ліжко. Вибираючи спосіб розкладання варто враховувати площу кімнати і частоту використання дивана в розкладеному вигляді. Розглянемо найбільш популярні механізми трансформації.
Викатні: дельфін, єврокнижка, флеш, літ. Хороший варіант для диванів, які розкладаються щодня. Трансформація відбувається легко і просто: сидіння оснащене ремінцем, потягнувши за який, висувається передня частина дивану, інші - слідом за нею. Такий механізм вважається найбільш надійним.
Розкладні: кушетка, книжка, клік-кляк. Найбільш традиційні варіанти розкладання, які можна зустріти в кожного другому дивані для сну. Трансформація відбувається за допомогою кількох простих рухів.
Ті, що розгортаються: французька розкладачка, американська розкладачка, акордеон. Розкладні дивани такого типу мають широке та рівне спальне місце і гарантують комфортний відпочинок.

Тканинні оббивки

Перше, що приваблює погляд коли ви плануєте купити диван - це текстильна оббивка: м’який і приємний матеріал, оксамитова текстура, насичений колір, натуральність. Естетичний вигляд дуже важливий, але варто враховувати практичність, стійкість до вологи, легкість очистки і місце використання меблів.
Велюрові оббивки підкреслюють затишок диванів для вітальні. Велюр має ніжну текстуру і високу зносостікість. Залежно від довжини ворсу поділяється на різні категорії. Це легкий у догляді матеріал, який має розкішний вигляд на м’яких меблях для домашнього використання.
Рогожка підходить навіть для кухонних диванів. Тканина щільна, міцна і стійка до стирання. Зовні дещо нагадує мішковину.
Жаккард дуже еластичний, міцний і стійкий до деформацій. Оббивка із жаккарду має унікальний принт і легко піддається очищенню.
Шеніл має відмінну стійкість до розтягування та інших пошкоджень. Диван із такою оббивкою довго зберігатиме вигляд нового.
Флок має характерний ворс і трішки нагадує велюр. Флоковий чохол стійкий до дії температур, надмірно вологого чи сухого повітря. Відмінно підходить для оббивки м’яких меблів завдяки м’якій текстурі і хорошим показникам зносостійкості.


У вас немає шансів помилитися у виборі нового дивана, якщо ви уважно прочитали цю статтю!


Стаття опублікована 1 місяць тому
Всі статті Попередня Наступна
Товари по тематиці
Посилання на сторінки з товарами: Дивани
Зв'яжіться з нами
Зв'яжіться з нами
telegram viber