Кухонні меблі: інструкції догляду

Зіпсувати новий кухонний гарнітур дуже легко, варто лише протирати глянцеві фасади абразивним мийним засобом із вмістом аміаку. Від такого догляду ваша кухня втратить блиск, покриється подряпинами і перестане виглядати естетично. А щоб зберегти вигляд кухонних меблів в належному стані потрібно знати базові правила догляду за кухнями із різними покриттями фасадів та розуміти, чого робити не варто. Почнемо з останнього.

Не робіть так!

Незалежно від матеріалів фасадів і їх покриття, ніколи не використовуйте наступні способи очищення.
1. Абразивні засоби і матеріали. Жорсткі губки, мийні засоби із грубими частинками подряпають фасади і зіпсують гарний вигляд кухонних меблів.
2. Агресивні хімікати. Деякі сильні засоби для чистки містять хімікати, які можуть пошкодити будь-яке покриття фасадів. Наприклад, аміак, розчинники, відбілювачі або абразивні очищувачі категорично не рекомендуються. 3. Грубі матеріали. Використання серветок із металевими чи пластиковими волокнами деформують кухню.
Замість цього рекомендується використовувати м'яку губку або тканину з ніжними волокнами разом із делікатним мийним засобом, розведеним у воді. Також можна використовувати спеціальні засоби для чищення кухонних поверхонь, які призначені саме для вашого типу кухні і не містять агресивних компонентів. Важливо також видалити воду за допомогою чистої тканини або губки та не допускати утворення водяних розводів на поверхні фасадів.

Догляд за кухнями з ДСП

ДСП із ламінованим покриттям один із найбільш популярних матеріалів для виготовлення кухонних фасадів. Окрім доступної вартості, широкого асортименту кухонь із ДСП, до переваг варто додати легкість догляду.

  • Для видалення жирних плям використовуйте м’який мийний засіб, розведений із водою. Забруднення такого типу краще видалити якомога швидше.
  • Для гарного блиску фасадів застосовуйте поліроль. Зверніть увагу, що не всі поліролі можна використовувати поруч із кухонним приладдям.
  • В кінці вологого прибирання обов'язково витріть фасади бавовняною ганчіркою насухо.

Кухні з пластиковими фасадами

Пластик стійкий до вологи і більшості побутової хімії, невибагливий у догляді матеріал. Чищення фасадів пластикової кухні не займе багато сил і часу. Єдині речовини, яких варто оминати під час прибирання - це хлор і абразив.
Якщо порівнювати з іншими кухонними фасадами, пластик неймовірно практичний:

  • не вбирає хімічних речовин і довго зберігає гарний вигляд;
  • стійкий до деформацій, пошкоджень і подряпин;
  • легко доглядається за допомогою поліролю для пластикових кухонних поверхонь.

Кухні з МДФ-фасадами

МДФ - популярний екологічний матеріал, який володіє хорошою стійкістю, міцністю і здатністю слугувати довго і надійно. Для захисту від вологи, кухні МДФ оснащують додатковими покриттями.
Шпонований МДФ виглядає як кухня з дерева. І має схожі експлуатаційні властивості. Видалити забруднення можна мильним розчином, після чого фасади насухо витерти від вологи.
Плівковий МДФ не переносить абразивних і грубих матеріалів для чищення. Для вологого прибирання варто розчинити мийний засіб із водою і видалити жир із поверхні.
МДФ + паперово-шаруватий пластик. МДФ з таким покриттям не схильний до деформацій і добре переносить будь-яке прибирання.
Догляд за меблями з МДФ доволі простий: розчин мийного засобу, м’яка губка, витирання насухо. Рекомендовано уникати контакту із хлором.

Догляд за стільницями кухонних меблів

Розглянемо, як чистити стільниці кухонних меблів від різноманітних забруднень, залежно від матеріалу виготовлення.
Стільниця зі штучного каменю. Дуже практичний варіант для кухонної кімнати, де уникнути потрапляння вологи і жиру на меблі не завжди вдається. Штучний камінь має щільну текстуру і не вбирає жир і воду. Регулярно витирайте поверхню мийним засобом і вона виглядатиме як нова.
Стільниця із граніту. Натуральний матеріал, який має спеціальне просочення для герметизації щілин і пор. Губка і розведений засіб для кухні - оптимальний варіант для прибирання.
Дерев’яна стільниця. Виглядає розкішно але вимагає особливого догляду. Дерево варто просочувати захисною олією для захисту від розсихання і тріщин. Уникайте тривалих контактів із водою.
Кераміка і скло. Щоб вивести жирні плями, скористайтесь розчином денатурованого спирту із водою, змийте засіб і витріть насухо. Не використовуйте жорскі губки, що викликають подряпини.
Металеві елементи. Розчин мийного засобу і води допоможе очистити поверхню. Після миття обов'язково витріть меблі сухою ганчіркою.
Якщо хочете, щоб ваша кухня мала вигляд нової, купуйте якісні меблі на нашому сайті. Гарантуємо приємне використання!


Стаття опублікована 1 місяць тому
Всі статті Попередня Наступна
Товари по тематиці
Посилання на сторінки з товарами: Кухні
Зв'яжіться з нами
Зв'яжіться з нами
telegram viber