Меблі для обідньої зони

Обідню зону можна облаштувати на кухні, у вітальні, у їдальні та на терасі у теплу пору року. Якщо площа будинку дозволяє, для смачних трапез доречно виділити окрему кімнату, меблювати її великим обіднім столом, м’якими кріслами і відповідним декором. Але найчастіше, власникам квартир доводиться розташовувати кухонний гарнітур, плиту, обідній стіл і стільці в одній маленькій кімнаті. У цій статті розглянемо варіанти меблювання обідньої зони для кожного типу планування.

Обідня зона у їдальні

Окрема кімната для обідньої зони - чудовий варіант для великих квартир та будинків. Приміщення для їдальні найкраще вибирати поруч із кухнею але не обов’язково суміжне, тоді вам не доведеться спостерігати за процесом приготування і вдихати сторонні запахи. Варто потурбуватись про два входи в їдальню: із кухні та із житлових кімнат.
Почати меблювання варто зі столу. Великий обідній стіл овальної або прямокутної форми стане центром кімнати. При його виборі враховуйте кількість посадкових місць (на 1 людину мінімум 60 см площі) та габарити. Купіть м’які обідні стільці або напівкрісла.
Не забувайте про стіни, вони не мають нагадувати антураж лікарні. Використовуйте предмети мистецтва, декоративні елементи, створіть лаконічну ТВ-зону.

Вітальня відкритого планування

Open Space - популярний напрям в сучасному дизайні. Він відкриває нові можливості облаштування простору і не обмежує вибір меблів для обідньої зони. По суті, вітальня-студія - це поєднання місця для відпочинку, ТВ-зони, робочого куточка і столу для прийомів їжі. Важливо чітко виокремити кожну функціональну ділянку і зробити зонування за допомогою ширм, килимів, кольору стін, рівнів підлоги тощо.
Ставити обідній стіл біля виходу із кімнати зовсім погана ідея. Кухонні меблі добре розташуються біля підвіконня, в центрі кімнати, у еркері. За допомогою столу чи барної стійки у інтер’єрі відкритого планування прийнято розмежовувати зони кухні і відпочинку.

Традиційний варіант - кухня

Обіднім столом на кухні абсолютно нікого не здивувати, адже це є нормою для переважної більшості міських квартир. Єдиним мінусом облаштування обідньої зони на кухні є дуже обмежений простір. Тому меблі слід підбирати функціональні й ергономічні. Кухня з барною стійкою може слугувати гарній заміні кухонного столу для двох-трьох осіб. Але варто враховувати, що для зручного розташування барної стійки площа кімнати має бути мінімум 20 м2. Тому, якщо ви живете в стандартній багатоповерхівці, рекомендуємо звернути увагу на меблі-трансформери. У складеному вигляді вони займають мінімум місця, а за потреби збільшують свої габарити. Цікавим варіантом для маленької кухні стане відкидний стіл, що кріпиться на стіні. Вибираючи стільці, оминайте масивні й громіздкі меблі. Краще купити барний стілець із високою спинкою або м’які табурети.
Пам’ятайте, що спочатку функціональність, а потім естетика.

Відкрита тераса

Що може бути більш приємним, ніж ранкова кава на свіжому повітрі? Такий напій в оточенні природи додасть заряду енергії на весь день. Але щоб ранок видався дуже добрим, варто облаштувати терасу відповідними меблями.
Для створення обідньої зони на відкритій терасі відмінно підійдуть меблі із ротангу. Головною перевагою ротангових меблів є стійкість до вологи, сонця і морозу, тому їх можна використовувати в будь-яку пору року. Додатково на терасі можна створити лаунж зону, поставивши крісла-мішки і кавові столики.


Облаштовуючи обідню зону, не забувайте про хороше освітлення, зручність місць для сидіння і загальну атмосферу.


Стаття опублікована 1 місяць тому
Всі статті Попередня Наступна
Товари по тематиці
Посилання на сторінки з товарами: Кухні, Кухонні комплекти, Барні стільці, Кухонні куточки, Кухонні столи, Кухонні стільці, Кухні з барною стійкою, М'які крісла, Столи обідні, Обідні стільці
Зв'яжіться з нами
Зв'яжіться з нами
telegram viber