Термін “loft” дослівно перекладається як “горище” або “мансарда” і походить з англійської мови. У архітектурі ним позначають верхній поверх промислових та фабричних приміщень. Цей факт суттєво відобразився й в домашньому інтер’єрі. Адже квартира лофт має атмосферу покинутої майстерні. Тим не менш, індустріальний напрям часто вибирають творчі й волелюбні особистості, які цінують простоту і практичність.
Екскурс у минуле
Історія стилю лофт сягає 40-вих років 20 століття і розпочинається у Нью-Йорку на Манхеттені. В цей період почала різко зростати оплата за оренду приміщень в центрі міста, тому власники масово переносили підприємства на околиці. Закинутими будівлями почали цікавитись художники і музиканти. З часом, фабрики перетворювались на житловий та робочий простір для митців.
На початку 50-х років 20 століття покинуті промислові цехи трансформувались в елітне житло із непересічним дизайном і привернули увагу загалу. Лофт вийшов за межі США і широко розповсюдився просторами інших континентів.
Характеристики напряму
Open Space - одна із найголовніших характеристик дизайну. Відкрите планування забезпечує необмежений простір, що пропонує безліч можливостей для творчості та адаптації.
Колористика базується на природних тонах з домішкою відтінків індустріальних матеріалів, таких як бетон, метал та дерево. Самі ж матеріали, часто використовуються в необробленому стані, створюючи дещо грубий вигляд.
Стеля повинна бути високою і відкривати максимум світла і простору. В її оформленні часто використовуються дерев’яні балки та підвісні конструкції. Вентиляційні труби, дроти та витяжки зазвичай не маскуються.
Для оздоблення стін використовують грубі фактури, такі як цегла, бетон, дерево в натуральному вигляді.
Освітлення. Велика увага приділяється природним джерелам світла. Великі панорамні вікна вдало доповнюють точкові світильники, підвісні лампи і люстри з металевим каркасом.
Лофт вдома
Оформлення квартири в стилі лофт стане захоплюючим квестом, в якому особливу увагу займають меблі. Розглянемо детальніше.
Передпокій. Вхідна зона в стилі лофт - це відкриті полички і стелажі для взуття, металеві вішалки для одягу і лаконічна шафа. Меблі можна підібрати окремо, або ж купити укомплектований передпокій на сайті TABURETKA.UA.
Вітальня. Великий диван в центрі кімнати, доповнений кріслами і журнальним столом створять атмосферу гостинності. В кімнаті можна розташувати ТВ-зону, використовуючи тумбу чи комод лофт із прямими лініями і ненав’язливим дизайном.
Спальня. Двоспальне ліжко із металевим або дерев’яним каркасом - обов’язковий атрибут спальної кімнати. До нього пасуватиме приліжкова тумба, комод для білизни та простора шафа лофт.
Кухня. Всі меблі підбираються в мінімалістичному стилі. Прямі лінії, простий дизайн, природні кольори, широке використання металу, дерева і бетону. Модульні кухні із гладкими матовими фасадами - оптимальний варіант для індустріального інтер’єру.
Ванна кімната. Окрім специфічного оздоблення стін великою плиткою з імітацією цегли і бетону, варто приділити увагу меблям. Високий пенал задіє вертикальний простір і організує зберігання, тумба із дзеркалом розташує предмети гігієни і забезпечить порядок.
Загалом, до меблів в стилі лофт є кілька базових вимог: - максимально простий дизайн - природна колірна гама - акцент на функціональність - відсутність пишного декору - мінімалізм.
Підсумки
Починаючи із 50-х років минулого століття і до сьогодні Loft залишається неймовірно популярним. Він влучно поєднує індустріальну брутальність, неймовірну функціональність та простоту, створюючи житловий простір, що надихає.
Підібрати меблі лофт, не витрачаючи часу на пошуки, можна в інтернет-магазині TABURETKA.UA. На сайті створені спеціальні категорії для легкого перегляду шаф, кухонь, диванів, ліжок та інших товарів в стилі лофт.
Оновіть своє житло вже сьогодні!