Масивна стінка із ТВ-тумбою - найбільш поширений спосіб оформлення вітальні минулого століття. Сьогодні ж в тренді функціональні рішення, що не займають левову частку кімнати і мають інноваційний вигляд. Дизайнери пропонують безліч варіантів створення креативної ТВ-зони, використовуючи стилізовані меблі, акцентне оздоблення і сучасний декор. Пропонуємо скористатися порадами професіоналів.
Дизайн стіни
Однотонна фарбована стіна - це нудно й нецікаво. Її можна прикрасити наступними способами: - стінові панелі :дозволяють створити декорації з 3D-ефектом, передбачають широкий вибір матеріалів і текстур. Ви можете купити стінові панелі з дерева, пластика, тканини і навіть шкіри, поєднувати і фантазувати; - акцентний колір: стіну з телевізором можна виділити насиченим кольором, що створює різкий контраст із відтінком кімнати, доречно використовувати шпалери із екзотичним принтом; - цегла і камінь: штучні матеріали з імітацією цегли або каменю додають нотки брутальності в інтер’єр, привертають увагу до ТВ-зони; створюють фактурність; - бамбукове полотно: оригінальний спосіб оформлення стіни, який підкреслить екологічність інтер’єру.
Як розташувати телевізор?
Існує кілька загальних правил розміщення телевізора у кімнаті: 1. Відстань від очей до екрана не менше трьох діагоналей. Наприклад: якщо розмір діагоналі 34 дюйми відстань має складати 2.6 м. 2. Центр екрана на рівні очей - це запобігає швидкій втомі. 3. Відсутність прямих сонячних променів допоможе уникнути відблисків на дисплеї. 4. “Ні” сусідству із нагрівальними приладами.
Монтувати телевізор можна двома способами: - за допомогою кронштейна на стіні - на спеціально призначених меблях.
І якщо з кронштейном все зрозуміло, то питання меблів варто розглянути більш детально, адже вони дуже відрізняються функціоналом і конфігураціями.
Тумба під телевізор. Класичний і зрозумілий спосіб встановлення телевізора - це спеціальна тумба. Її конструкція гарантує статичність та приховує всі комунікації і дроти. Тумби поділяються на підлогові й навісні. Підлогова тумба розташовується на підлозі й має багато відділів для зберігання, навісний варіант займає обмаль місця і є досить лаконічним. До ТВ-тумби варто додати лампу, книги і різні декоративні елементи, щоб створити зону відпочинку.
Комод під телевізор. Хороший спосіб розташування телевізора, не загромаджуючи простір кімнати. Комод має спеціальну конструкцію, яка приховує дроти і пристрої (модем, приставка). Нижню частину зручно використовувати для зберігання одягу та білизни. Добре підійде для вітальні невеликого розміру.
Стінка для вітальні. Легкий спосіб облаштувати ТВ-зону - купити готову стінку для вітальні. Це може бути стінка-гірка із тумбою для телевізора, або ж модульна конструкція. Окрім тумби, стінки комплектуються компактними шафами, вітринами й полицями в одному стилі.
Модульні меблі. Посекційні системи дозволяють самостійно скласти комплект меблів у вітальню, вибираючи із широкого асортименту модулів. Такі вітальні організовують місце для телевізора і гарантують поліфункціональність.
ㅤ Зона релаксу ㅤ
ТВ-зона - це не тільки місце для встановлення телевізора, а й простір відпочинку. Її варто обладнати такими меблями: - диван: великий м’який диван прямої або кутової форми відмінно інтегрується у вітальню і стане улюбленим місцем відпочинку всієї родини. Рекомендуємо звернути увагу на розкладні моделі, якщо у вас часто залишаються гості на ночівлю; - м’які крісла: доповнити “диванну групу” доречно м’якими кріслами в ідентичному стилі. Така концепція підкреслить ваш вишуканий смак; - столик: журнальний або кавовий столик слугуватиме підставкою для страв і напоїв під час перегляду фільмів і забезпечить додатковий комфорт. Купуйте стіл-трансформер, якщо збираєте великі компанії, за потреби він легко змінює габарити.
Декор
Вітальня - кімната, де панує невимушена атмосфера гостинності й тепла. Примножити затишок можна за допомогою декоративних елементів, а саме:
Електричний камін. Елегантний, актуальний, відмінно доповнює ТВ-зону. Сучасні каміни імітують справжній вогонь і мають функцію обігрівання.
Живі рослини. Квіти в горщиках роблять інтер’єр жвавим і динамічним, наповнюють оселю киснем, символізують єднання з природою.
Текстиль. Великий пухкий килим в центрі кімнати додає тепла, легкі штори й тюль створюють м’які тіні, оригінальні подушки підкреслюють автентичність дизайну.
Підсумовуючи, вітальня 2024 - це теплий, світлий, натхненний простір, що поєднує новітні технології, якісні меблі, “живий декор”, м’який текстиль і максимум творчого самовираження. Зичимо створити унікальну ТВ-зону власноруч, скориставшись порадами із статті.