Який комод купити?

Комоди почали використовуватись на початку 18 століття у Італії та Франції і виглядали як двохдверні шафи з висувними коробками. Такі меблі слугували виключно для зберігання одягу і мали примітивний дизайн. Але часи змінюються і сьогодні комоди набувають нових опцій і доповнюють функціональність різних приміщень.
Пропонуємо статтю-інструкцію, яка допоможе підібрати й купити сучасний комод для будь-яких потреб.

Де поставити комод?

Комод - універсальний меблевий елемент, який допоможе підтримувати порядок у кімнаті без надмірних зусиль.


Спальня. Класичний комод укомплектує постільну та спідню білизну; модель із дзеркалом стане місцем догляду за собою і замінить туалетний столик; також може слугувати підставкою під телевізор.


Дитяча. Деякі комоди оснащені пеленальним столиком, що особливо зручно не тільки для зберігання одягу, а для догляду за малюком.


Передпокій. Нерідко комод для взуття можна зустріти у вхідній зоні будинку. Такий варіант зберігання захистить колекцію від пилу та бруду і створить лад в приміщенні.


Ванна кімната. Комод використовується для зберігання гігієнічних засобів та рушників. Важливо звертати увагу на стійкість матеріалів виготовлення комода до змінних температур і вологи.

Про конструкцію

Залежно від призначення, комоди можуть мати різні типи конструкції:
- з ящиками - класичний варіант із висувними шухлядами ідеально підходять для зберігання різних дрібниць, речей, білизни;
- з дверцятами - дозволяють приховати вміст і створити акуратний зовнішній вигляд;
- комбіновані комоди поєднують переваги обох варіантів, дозволяючи зберігати речі в різних секціях.


За формою комоди поділяють на:
- прямі - стандартний варіант, що вдало розташовується паралельно стіні;
- кутові - легко стане туди, де ніяк не розмістити класичний комод; ефективно використовує кут приміщення;
- радіусні - напівкруглі (овальні) комоди нестандартної форми.


Механізми відкривання комода грають важливу роль в експлуатації.
Стандартно вони поділяються на три типи:
- роликові - найбільш бюджетний варіант, який може використовуватись тривалий час, але створює забагато шуму при відсутності гумового обідка на роликах;
- кулькові - відрізняються плавністю й безшумністю, міцні та надійні;
- напрямні прихованого монтажу - дозволяють відкривати ящики “на повну” без ризиків випадання, адже такий механізм кріпиться на дно, а не до стінок ящика.

  ㅤ Габарити меблів ㅤ  

При виборі комода важливо враховувати його розміри, оскільки вони впливають на ергономіку та зручність використання. Висота комода від 50 до 150 см є універсальною і добре підходить для різних цілей. Більш високі комоди можуть використовуватись не тільки для зберігання, але й як перегородка для зонування простору.


Стандартна ширина комода складає діапазон від 50 до 100 см, що дозволяє зберігати більшість предметів. Комоди вужчі 50 см чудово підійдуть для малогабаритних кімнат.


На місткість моделі дуже впливає глибина. Глибина комода зазвичай не перевищує 30–60 см і цього цілком достатньо для задоволення більшості цілей.

З чого виготовлений?

Сучасні комоди виготовляються з абсолютно різних матеріалів і кожен варіант впливає на характеристики готових меблів та тривалість їх використання. Розглянемо детальніше.


Дерево. Безперечно всім відомі переваги дерев’яних меблів - це довговічність, гарний вигляд, можливість реставрації та ексклюзивність. Але є й недоліки: дерево потребує особливого догляду, деформується від вологи і є досить вартісною сировиною.


МДФ. Чудова альтернатива масиву дерева. МДФ є екологічним матеріалом, який часто має спеціальні покриття, що захищають комод від вологи, зносу, подряпин та пошкоджень. Меблі з МДФ можна використовувати навіть у ванній кімнаті.


ДСП. Найчастіше використовується в тандемі із ламінованою плівкою, чим забезпечує неабиякий вибір кольорів та дизайнів готових комодів.


Пластик. Легкий, дешевий, різноманітний, але зовсім не міцний матеріал, який спокушає відмінною стійкістю до вологи і легким доглядом. Хороший варіант для технічних приміщень.


Завершуючи вибір комода, важливо враховувати індивідуальні потреби та стиль життя. Адже комод - це не лише предмет меблів, але і функціональний елемент, який додасть практичності до щоденного побуту.


Стаття опублікована 2 місяці тому
Всі статті Попередня Наступна
Товари по тематиці
Посилання на сторінки з товарами: Комоди
Зв'яжіться з нами
Зв'яжіться з нами
telegram viber